İade ve & Değişim Koşulları

Online mağazamızdan gerçekleştireceğiniz satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile "Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği”ne tabi satışlardır. Bu kanun ve yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

 

Sanal mağazamızdan satmış olduğumuz ürünlerin el yapımı olduğunu ve kırılma riski taşıdığını göz önüne almanızı önemle rica ederiz.

 

Satın almış olduğunuz ürün/ürünleri iade etmek istiyorsanız ürünlerin sahip olması gereken nitelikler ve izlenecek adımlar aşağıda anlatılmıştır;

 

İADE HAKKI

 

Satın aldığınız ürünü iade etmek için;

 

*Ürünün iadesi yapmak için yasal on dört (14) gün olan sürenin geçilmemesi zorunludur. Bu hak ürün teslimatını takiben başlar. Müşterilerimiz 14 gün geçmeden satın aldıkları ürünleri sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

 

*(hello@redclaybox.com) adresine mail göndererek yazılı başvuru yapmanız gerekmektedir. Telefonla gerçekleşen iade talepleri bağlayıcı kabul edilmez.

 

*Satın alınan ürünün ambalajı yırtılmadan, hasarsız, etiketleri çıkarılmamış, zarar görmeden ve ürün kullanılmadan teslim edilmesi gerekmektedir.

 

*Ürünlerin tümü kırılacak kategorisinde yer aldığı için iade ederken size gönderildiği şekilde ( balonlu naylon, sünger destek ve koli ile ) korunaklı olarak paketlemeniz gerekir. İade esnasında meydana gelecek kırılma ve hasar sorumluluğu müşteriye aittir, ve bu durum iade ödemenize engel teşkil edebilir.

 

*Ürünün kullanıldığı durumlarda iade durumu kesinlikle söz konusu değildir. 

 

*Ürününüzün iade koşullarına uygunluğu tarafımızca kontrol edildikten sonra iade işleminin durumu size e-mail ile iletilir. E-mailinize gönderilen onay mesajından itibaren 5 iş günü içinde tutar tarafınıza geri ödenir.

 

*İade koşullarına uygun bulunmayan ürünler ise; ilgili ürün adresinize kargo ile geri gönderilir.

 

*İade işlemlerinden sonra sadece ürün bedeli iade edilir.

 

DEĞİŞİM HAKKI

 

Satın aldığınız memnun kalmadığınız veya herhangi başka bir neden ile değiştirmek istediğiniz ürünler için; 

 

*Değiştirmek istediğiniz ürünler için 30 gün boyunca değişim hakkınız bulunmaktadır. 

 

 *(hello@redclaybox.com) adresine mail göndererek yazılı başvuru ile istediğiniz başka bir ürün ile değişimini sağlayabilirsiniz.

  

*Değişimini istediğiniz ürünleri orijinal ambalajında, hasarsız, etiketleri çıkarılmamış ve kullanılmamış olarak güvenli bir şekilde paketleyip göndermeniz gerekmektedir.

 

*Ürünlerin tümü kırılacak kategorisinde yer aldığı için iade ederken size gönderildiği şekilde ( balonlu naylon, sünger destek ve koli ile ) korunaklı olarak paketlemeniz gerekir. İade esnasında meydana gelecek kırılma ve hasar sorumluluğu müşteriye aittir.

 

* Ürününüzün değişim koşullarına uygunluğu tarafımızca kontrol edildikten sonra iade işleminin durumu size e-mail ile iletilir.

 

*Değişim koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün adresinize kargo ile geri gönderilir.