Hande

Toprağın çamura, çamurun da seramiğe dönüşümü uzun bir süreç... Bu sürecin her aşaması, bir bilinmezlik ve farklı denklemi olan ihtimaller barındırıyor. Beni çamurla uğraşmaya iten kuvvet işte tam da bu! Fırının kapağını açana kadar sonunun ne olacağını bilmediğiniz bir yolculuktasınız.
Merak ve heyecan her daim sizinle...

Hızlıca tüketmeye ve sahip olmaya çok alıştığımız bu yüzyılda, seramikle uğraşmak adeta bu zamana meydan okuyor!  Zamanı farkederek anda kalmayı sağlıyor. Toprak dönüşürken ben de dönüşüyorum.

Red Clay Box, 30 yılın sonunda profesyonel iş yaşantıma son vermek istediğimde doğdu. Benim gibi çocukluğu çiftlikte geçmiş biri için bir anlamda özüne dönüş diyebilirim.

Sert çamur (stoneware) ve porselen kullandığım ürünlerimin her birinin özgünlüğü, tornadan çıkması ya da el ile şekillenmesinden geliyor.
Küçük atölyeleri, endüstriyel üretimle iş yapan markalardan farklı kılan en temel nokta genellikle üretimin hacmi oluyor. Büyük miktarlarda olmasa da toplu aldığım özel siparişlerde döküm tekniğini de tercih ediyorum.

İnsan ve insana dair birçok konu esin kaynağım. Gözlemci tarafımı ise doğada var olan formları keşfederek ilham almak için kullanıyorum.

2017 yılından bu yana, özel siparişler ve projelerle devam eden yolculuğuma  İstanbul Gayrettepe'deki atölyem ev sahipliği yapıyor. 

Hande kim diye merak ederseniz; turizm işletme mezunu, 30 yılının 20 yılını yiyecek-içecek sektöründe geçirip son 10 yılını da perakende ve pazarlama deneyimiyle tamamlamış, öğrenmeye meraklı ve üretmeyi seven Egeli biri diye tanımlayabilirim.